Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
47 postów 16 komentarzy

admin1

admin1 - Administracja

Geoinżynieria. Globalna sieć pogodowa cz. II

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Do roku 2025, możemy sobie wyobrazić, że modele prognozowania pogody, w ogóle, a mezoskalowe modele modyfikacji pogody w szczególności...

...będą w stanie emulować wszystkie zmienne składające się na pogodę, wraz z ich powiązaną dynamiką, i okażą się bardzo dokładne w surowych próbach pomiarowych w odniesieniu do danych empirycznych. Mózgiem  tych modeli będzie zaawansowane oprogramowanie i możliwości sprzętowe, które mogą szybko przyjmować tryliony informacji z punktów zbierających dane środowiskowe, łącząc je w użyteczne bazy danych, przetwarzając dane przez modele prognozowania pogody i rozpowszechnianie informacji o pogodzie do sieci globalnej pogody GWN w niemalże czasie rzeczywistym. Stosowanie modyfikacji pogody w operacjach wojskowych.

Opracowanie prawdziwej możliwości modyfikacji pogody wymaga różnych narzędzi interwencji w celu dostosowania odpowiednich parametrów meteorologicznych w przewidywalny sposób. [...] Taki system musiał by zawierć szereg czujników i zlokalizowane sieci pola walki by dostarczyć dostateczny poziom rozdzielczości wymaganej w celu wykrycia działań interwencyjnych i pozyskiwania informacji zwrotnej. Ta sieć będzie obejmować sensory w terenie, powietrzu, morzu, a także czujniki w przestrzeni kosmicznej oraz obserwacje ludzi w celu zapewnienia niezawodności i elastyczność systemu, nawet w przypadku przeciwdziałania wroga.

 Będzie zawierała również konkretne narzędzia interwencyjne i technologiczne, z których część już istnieje a inne będą musiały być opracowane. [...] Cały przebieg modyfikacji pogody będzie zapętlonym procesem działającym w czasie rzeczywistym, ciągłych, odpowiednich, przemyślanych interwencji zdolnych do generowania informacji zwrotnych, wytwarzających pożądane zachowania pogody.

Koncepcja działań

Istotnym składnikiem systemu modyfikacji pogody jest zestaw technik interwencyjnych stosowanych do modyfikowania pogody. Szereg konkretnych metod interwencyjnych jest ograniczonych tylko przez wyobraźnię, ale z kilkoma wyjątkami obejmują one emisję albo energii albo substancji chemicznych do procesu meteorologicznego w odpowiedni sposób, w odpowiednim miejscu i czasie. nterwencja może być zaprojektowana do zmiany pogody na wiele sposobów, takich jak wpływ na zachmurzenie i opady, intensywność burz, zmiany klimatu, przestrzeni lub mgły.

[...] Badanie Williama M. Graya i in. badało hipotezę “uzyskania znaczącego korzystnego wpływu przez rozsądne wykorzystanie potencjału absorpcji energii słonecznej przez czarny pył węglowy.” Badanie ostatecznie stwierdziło, że ta technologia może być wykorzystana do zwiększenia opadów w mezoskali, generowania chmur cirrusowych i zwiększenia cumulonimbusów (burzowych) chmur w suchych obszarach. Technologia może być opisana w następujący sposób. Tak jak czarny dach łatwo absorbuje energię słoneczną, a następnie wypromieniowuje ciepło w słoneczny dzień, sadza również łatwo absorbuje energię słoneczną. Rozproszony w mikroskopijnej formie lub “pyle” w powietrzu nad dużym zbiornikiem wodnym, węgiel staje się gorący i ogrzewa otaczające powietrze, zwiększając w ten sposób ilość odparowywania ze zbiornika wodnego.

Ponieważ otaczające powietrze nagrzewa się, parcele powietrza uniosą się, a para wodna zawarta w powietrzu skondensuje się tworząc chmury. Wraz ze zwiększaniem się kondensacji oparów, z czasem, kropelki chmur będą zwiększały swoją wielkości i ostatecznie staną się zbyt duże i ciężkie by utrzymać się w powietrzu i spadną w postaci deszczu lub innych form opadów [...] Liczne techniki rozpylania zostały już zbadane, ale najbardziej wygodną, bezpieczną i opłacalną omawianą metodą jest zastosowanie silników odrzutowych z dopalaczami by podczas lotu wygenerować cząstki węgla przelatując nad celem.

Te metody oparte są na wtrysku paliwa ciekłego węglowodoru do gazów w komorze dopalania. Ta metoda bezpośredniego generowania okazała się bardziej pożądana niż inna wiarygodna metoda (tj. transport dużych ilości wyprodukowanego, odpowiedniej wielkości pyłu węgla na żądaną wysokość). [...] Do tej pory, wiele pracy włożono w bezzałogowe pojazdy latające UAV, które mogą dokładnie (jeśli nie całkowicie) dorównywać możliwościami względem samolotów kierowanych przez pilotów. Jeśli technologia UAV była by połączona z technologiami niewidzialności dla radarów i pyłu węglowego, wynikiem mógłby być bezzałogowy samolot niewidzialny  dla radarów latający do obszarów docelowych, będący w stanie spontanicznie wytwarzać pył węglowy w dowolnym miejscu.

Mgły

Istnieją nowe technologie, które mogą mieć istotne aplikacje dla rozpraszania mgły. Jak wspomniano wcześniej, ogrzewanie jest najbardziej skuteczną metodą rozpraszania najczęściej występujących rodzajów mgły. Niestety, okazało się to niepraktyczne dla większości przypadków i było by trudne do przeprowadzenia podczas nieprzewidzianych operacji. Jednak rozwój kierunkowych technologii promieniowania energetycznego, takich jak mikrofale i lasery, może dostarczyć nowe możliwości. Badania laboratoryjne wykazały, że mikrofale mogą skuteczne rozpraszać mgły. [...] Ostatnie eksperymenty w badawczych laboratoriach wojskowych wykazały możliwość generowania mgły. Używano profesjonalnego sprzętu do generowania gęstej mgły na obszarze 100 metrów.

Dalsze badania wykazały, iż mgły są skuteczne w blokowaniu dużej części widma UV / IR / spektrum widzialnego, skutecznie maskując emitery takiego promieniowania przed broniami działającymi na podczerwień.

Burze

Celowość modyfikacji burzy dla wspierania celów wojskowych jest najbardziej agresywnym i kontrowersyjnym typem modyfikacji pogody. Szkody spowodowane przez burze są rzeczywiście przerażające. Dla przykładu, sztorm tropikalny ma energię równą 10.000 jednomegatonowych bomb wodorowych.  W 1992 huragan Andrew całkowicie zniszczył bazę Homestead AFB, Floryda, powodując ewakuację większości samolotów wojskowych w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych i spowodował szkody warte 15.5 miliardów dolarów. [...] Technologie modyfikacji pogody mogą obejmować techniki, które zwiększają uwalnianie ciepła utajonego w atmosferze, zapewniają dodatkową parę wodną dla rozwoju zarodków chmur, i zapewniają dodatkową powierzchnię i dolne atmosferyczne podgrzewanie w celu zwiększenia atmosferycznej niestabilności.

Decydujące dla powodzenia każdej próby wywołania zarodka burzowego są istniejące wcześniej lokalne i regionalne warunki atmosferyczne. Atmosfera musi być już warunkowo niestabilna i na dużą skalę dynamika musi wspierać rozwój pionowych chmur. Wysiłki przy takiej modyfikacji po-gody koncentrowały by się na zapewnieniu dodatkowych “warunków”, które sprawiają, że atmosfera stała by się na tyle niestabilna by wygenerowała chmurę i ostatecznie rozwój zarodka burzowego.”

Mamy tutaj tym samym dokładny plan ataków pogodowych (nie do odróżnienia od naturalnych zjawisk meteorologicznych) gdzie w pierwszej fazie rozpyla się nad zbiornikami wodnymi sadze by wygenerować chmury a następnie wykorzystując inne techniki tworzy się niestabilne warunki pogodowe dla tworzenia burz czy nawet huraganów. Z wielu informacji w internecie, blogów i obserwacji niezależnych obserwatorów tego typu techniki są już wykorzystywane, a nawet  testowane na nieświadomych populacjach.

“Dominacja komunikacji za pośrednictwem modyfikacji jonosfery. Modyfikacja  jonosfery w celu polepszenia lub zakłócenia komunikacji stała się ostatnio przedmiotem aktywnych badań. Według Lewisa M. Duncana i Roberta L. Showena, były Związek Radzicki przeprowadził badania teoretyczne i doświadczalne w tym zakresie na poziomie znacznie większym niż porównywalne programy na Zachodzie. Istnieje silna motywacja do prowadzenia tych badań, ponieważ indukowane modyfikacje jonosfery mogą wpływać na, a nawet niszczyć, działanie systemów radiowych opartych na rozprzestrzenianiu się fal przez zmodyfikowany  region. kontrolowane wytwarzanie lub przyspieszone rozpraszanie jonosferycznych zaburzeń może być wykorzystywane do produkcji nowych dróg rozprzestrzeniania się fal, w przeciwnym razie niedostępnych, odpowiednich dla wybranych misji częstotliwości radiowych. Zaproponowano liczne metody badań i poszukiwań zmiany jonosfery, w tym rozpylanie oparów chemicznych i ogrzewania ich za pomocą promieniowania elektromagnetycznego lub strumieni cząstek (takich jak jony, neutralne cząsteczki, rentgenowskie, cząsteczki MeV (megaelektronowolt) i energetycznych elektronów).

Ważne jest, aby pamiętać, że wiele technik, modyfikowania górnej atmosfery zostały z powodzeniem zademonstrowane doświadczalnie. Naziemne techniki modyfikacji realizowane w byłym Związku Radzieckim obejmowały pionowe ogrzewanie poprzez wykorzystanie wysokiej częstotliwości fal radiowych HF, skośne ogrzewanie HF, ogrzewanie mikrofalowe oraz magnetosferyczne modyfikacje.

 

źródło: redakcja PrisonPlanet.Pl
 

KOMENTARZE

 • x
  Eee, jakby to delikatnie ująć..

  Nie przychodzimy na zmianę z tekstem i nie wklejamy sobie na jedynkę.
  Najlepiej, będąc modem, czy adminem, nie publikujemy. Nie dlatego, że nie mamy o czym pogadać, ale aby nie zostać stroną. Ciężko - OK.
  Więc jeśli nas rozpiera potrzeba podzielenia się myślą, ze społecznością, to publikujemy podczas dyżuru kogo innego. I tak pozostaje ryzyko oskarżenia o kumoterstwo, ale to już decyzja innego moda, czy wypromuje post.
  Nie publikujemy prywatnych tekstów pod nickiem administracyjnym. Nigdy.

  Przyjąć do wiadomości.

  PS
  Tekst jest tragicznie złożony do druku. Będąc absolutnie nikim zrobiłbym to lepiej, nic nie robiąc i puszczając edytora jak leci.
  Tekst jest kopią, nie jest autorski.
 • Admin1 zrezygnuj wreszcie!
  Jak się taki artykuł pisze i publikuje, pokazuje strona pod linkiem źródłowym, podaję, bo Wklejacz tego nie zrobił. Dziwne, że RO go trzyma.

  http://www.prisonplanet.pl/trend_trak/systemy_kontroli_pogody_do,p541840428

  Proszę sobie zobaczyć!
  To jest uczciwe opracowanie ostrzegawczych listów z USA, chodzących po Internecie.
 • @night rat 17:43:12
  :)
  "
  - Wszystkie badania wykazały, że to niemożliwe.
  - Uściślijmy - odparł Lheński. - Wykazały to te badania, które sfinansowano w ramach unijnych grantów. Ci, co nie chcieli dojść do prawidłowych wniosków, nie dostali ani grosza. Marchewka i brak marchewki to lepsza cenzura od kija i marchewki, bo zawsze znajdą się tacy, co lubią być bici, a nikt nie lubi braku marchewki."


  "Sztuczna świadomość to nie kupa, którą można robić ciągle od nowa!"

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930