Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
47 postów 16 komentarzy

admin1

admin1 - Administracja

Rozliczenie zbrodni katyńskiej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oczekując na wyrok Wielkiej Izby Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie rozliczenia zbrodni katyńskiej informuję:


Art. 36 punkt 3 mówi: „ We wszystkich sprawach rozpatrywanych przez Izb
ę lub Wielką Izbę, Komisarz Praw Człowieka Rady Europy może przedkłada

 

 pisemne uwagi i uczestniczy

 w rozprawach.”  

Zgodnie z tym artykułem prof. Ireneusz Kamiński, prowadzący w naszym imieniu Skargę w Strasburgu, występował do dr. hab. Ireny Lipowicz – Polskiego Rzecznika Praw Obywatelskich z prośbą o wystąpienie do Komisarza Praw Człowieka Rady Europy aby Komisarz przedłożył pisemne uwagi i uczestniczył w sprawie obywateli polskich – Polaków -  przeciw Rosji.   Projekt listu do Komisarza Praw Człowieka był przygotowany i przedłożony Polskiemu Rzecznikowi Praw Obywatelskich ale Pani Lipowicz postanowiła go nie wysyłać.

 Nie zrobiła nic aby poprzeć polską skargę przed Wielką Izbą Trybunału Praw Człowieka, mimo, ze mogła zrobić dużo, była o to wielokrotnie proszona, i miała gotowy przedłożony materiał do skorzystania z niego bez jakiegokolwiek wysiłku.

Skarżący pytają – wobec tego faktu odmowy udzielenia poparcia Polakom - komu udzieliła poparcia dr. hab. Irena Lipowicz - Polski Rzecznik Praw Obywatelskich ?

Art. 36 punkt 2 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, pt.” Interwencja Strony Trzeciej” 
 jest powiedziane: Przewodniczący Trybunału może, w interesie wymiaru sprawiedliwo
ści,zaprosi

 każdąWysoką Układającą się Stronę, która nie jest stroną w postępowaniu, lub każdą zainteresowanąosobę, inną niż osoba skarżąca, do przedkładania pisemnych uwag i do uczestnictwa wrozprawach.”

Zgodnie więc z Konwencja Praw Człowieka każde stowarzyszenie może wystąpić do Trybunału z prośbą o przyznanie „statusu zainteresowanej strony trzeciej”. Z punktu widzenia prawa międzynarodowego udział stron trzecich zainteresowanych jest wręcz oczekiwany i pożądany.  Federacja Rodzin Katyńskich nie wystąpiła o przyznanie tego „statusu” okazując Światu, Polsce i oczywiście Rosji całkowity brak zainteresowania sprawą zbrodni katyńskiej .

 Natomiast na tej właśnie podstawie - art. 36,2 - Trybunał dopuścił do przedłożenia pisemnych uwag w sprawie skargi  przeciw Rosji  cztery podmioty prawne: rosyjski Memoriał, grupę prawniczą Public Int. Law and Policy Group, Amnesty International i Open Society.

Znamienne jest, ze wśród „ stron trzecich” wspierających polską skargę przed Wielką Izbą Europejskiego Trybunału Praw Człowieka nie ma ŻADNEJ POLSKIEJ ORGANIZACJI WSPIERAJĄCEJ!  Wszystkie podmioty wspierające są zagraniczne, świadczy to o tym w jak wysokim stopniu deklaracje wysokich polskich instytucji państwowych, tudzież polityków w sprawie Katynia są fałszywe.
 

Witomiła Wołk-Jezierska – córka zamordowanego w Katyniu

Por. art. Wincentego Wołka – skarżąca w Skardze

do Wielkiej Izby Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930